Wyposażenie

Bezprzewodowy włącznik światła bez tajemnic!

Bezprzewodowy włącznik światła rewolucjonizuje domowe wnętrza. Spełnia te same funkcje, co klasyczny odpowiednik, ale i pozwala na jeszcze więcej udogodnień. To za ich sprawą korzystanie z poszczególnych pomieszczeń, przede wszystkim z oświetlenia, staje się znacznie wygodniejsze. Można ponadto liczyć na estetykę, której próżno szukać wśród tradycyjnych, nijakich włączników.

Bezprzewodowy włącznik światła – w jaki sposób działa?

Tradycyjne włączniki wymagają fizycznego dotknięcia, by włączyć lub wyłączyć daną lampę. Pozwalają na sterowanie tylko jednym źródłem światła, a przecież domowe wnętrza wyposażamy niekiedy w znacznie większą ilość punktów świetlnych. Trudno zatem mówić o wygodzie. Ponadto estetyka klasycznych włączników pozostawia wiele do życzenia.

Bezprzewodowy włącznik światła wykorzystuje drogę radiową. Do tego niezbędny jest pilot zdalnego sterowania lub aplikacja zainstalowana w urządzeniu mobilnym. Wygodne? Zdecydowanie, tak! Domownicy mogą praktycznie z dowolnego miejsca, pomieszczenia, decydować o sposobie oświetlenia wnętrza. Nie muszą wstawać z kanapy czy fotela, odchodzić od stołu, przerywać wspólnego oglądania filmu lub czytania książki. Wystarczy im smartfon, tablet bądź pilot.

Bezprzewodowe włączniki montuje się w taki sam sposób i w tym samym miejscu, w którym dotąd były zainstalowane tradycyjne akcesoria wykończeniowe do instalacji elektrycznej. Jest to proste, a sam włącznik nie należy do drogich produktów. Dzięki temu na jego zastosowanie może sobie pozwolić każdy użytkownik – mieszkaniec dużego domu i małego mieszkania w bloku.

Zarządzanie oświetleniem – możliwości

Wyobraźmy sobie, że zmieniamy natężenie światła. Przytłumione, subtelne wiązki budują przyjazną atmosferę. Zyskujemy na klimacie, który pozwala spędzić romantyczny wieczór z ukochaną osobą. To możliwości oferowane przez bezprzewodowy włącznik światła. Co więcej, na zarządzaniu oświetleniem się nie kończy.

Tego typu włączniki nadają się do sparowania z żaluzjami zewnętrznymi i domową klimatyzacją. Tradycyjne odpowiedniki nie są w stanie zagwarantować tak dużej różnorodności. Wystarczy zatem pilot lub telefon, by w krótkim czasie wnętrze zmieniło się nie do poznania! To domownik zadecyduje o jego oświetleniu, przysłonięciu lub odsłonięciu rolet zewnętrznych, a także o temperaturze, jaka w danej chwili ma panować we wnętrzu.

Estetyka dla najbardziej wymagających

Nie sposób pominąć kwestii estetyki. Detale są w stanie podkreślić walory aranżacji, ale źle dobrane spowodują, że jej odbiór nie będzie taki, jak tego oczekujemy. Nie zapominajmy zatem o tym, że nawet funkcjonalne włączniki biorą udział w komponowaniu stylu wnętrza.

Bezprzewodowy włącznik światła to szklany, elegancki i niemalże płaski panel. Nie zajmuje zbędnie miejsca na ścianie, jest łatwy do utrzymania w czystości, a nade wszystko uniwersalny w swym wyrazie. Od nas zatem zależy, czy będzie się wyróżniał kolorem na tle aranżacji, czy wtopi się w jej nieskazitelne tło.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge