Wystrój wnętrz

Dekoracje świetlne w domu i w ogrodzie

Dekoracje świetlne w domu i w ogrodzie

Wraz ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, świątecznie robi się również w naszych domach. Dekoracje świetlne budują klimatyczny nastrój i pozwalają poczuć niezwykłą magię, jaka towarzyszy nam w tym okresie. Niezwykła różnorodność i bogactwo tych dekoracji pozwala dopasować ich wybór do naszych oczekiwań.

Na pytanie – czego nie może zabraknąć w naszych domach w okresie bożonarodzeniowym – jedni odpowiedzą ” prezentów”, inni “choinki”, a ja powiem, że świetlnych dekoracji. Bez nich nasze domy i ogrody wyglądałyby niemal tak samo, jak w każdy inny dzień w roku, a atmosfera z pewnością nie byłaby taka świąteczna.

Świąteczne dekoracje świetlne do domu

Najpopularniejszą dekoracją świąteczną, która powinna pojawić się w każdym domu, gdzie kultywowane są świąteczne tradycje, są oczywiście światełka na choince. Bożonarodzeniowe drzewko dekorujemy na święta bombkami i małymi lampkami. Te proste, ale bardzo efektowne dekoracje świetlne na drzewku stanowią kwintesencję świątecznych ozdób w naszych domach. Bardzo popularne współcześnie lampki ledowe są dostępne w różnych kolorach i mogą świecić światłem ciągłym albo migającym.

Dekoracje świetlne w domu nie muszą się jednak ograniczać do choinki. W podobny sposób można ozdobić balustrady schodów, kominek, okienną ramę i wiele innych miejsc w naszych domach. Można też wykorzystać do tego celu świecące girlandy albo ułożyć na stole świecące cotton balls. Bardzo piękną dekoracją będą też gałązki wierzby w efektownym wazonie i ozdobione świątecznymi światełkami. Taka kompozycja prezentuje się bardzo ładnie zarówno we wnętrzu o tradycyjnym wystroju, jak i w nowoczesnym mieszkaniu.

Dekoracje świetlne, które doskonale wpisują się w nadchodzące święta, to również świece. Można ustawić je na stole, na komodzie lub innych eksponowanych, ale gwarantujących bezpieczeństwo użytkowników miejscach.

Dekorowanie światłem przestrzeni wokół domu

Dekoracje świetlne coraz częściej pojawiają się też w naszych ogrodach. Można przybierać nimi rosnące w ogrodzie drzewa albo pokusić się o inne, bardzo atrakcyjne wizualnie ozdoby. Wiele osób decyduje się też na wieszanie światełek na balustradach balkonów oraz tarasów, a także na pergolach i w altanach. Nie zawsze są to najprostsze lampki na sznurku. Dla lepszego efektu można pokusić się o dekorację bardziej wyszukaną.

Bardzo ciekawie wyglądają na przykład kurtyny świetlne, które pięknie prezentują się na tle elewacji budynku. Co istotne, dzięki zastosowaniu lampek ledowych nie będziemy musieli się martwić o wysokie rachunki. Ciepły, świąteczny nastój pomogą też stworzyć inne dekoracje, jak ustawione na tarasie latarenki ze świeczkami. Bardzo efektownie wyglądają też dekoracje świetlne wyświetlane za pomocą projektora oraz inne świąteczne, święcące ozdoby, jak ustawione w ogrodzie sanie, renifery itp.

Możliwości dekorowania domu i ogrodu na święta jest bardzo wiele. Warto zastanowić się, które dekoracje świetlne sprawdzą się najlepiej w naszej przestrzeni i podarować sobie odrobinę wyjątkowej, świątecznej atmosfery.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge