Wyposażenie

Nowoczesna łazienka – czego nie może w niej zabraknąć?

Nowoczesna łazienka to nie tylko ta, która wpisuje się w aktualne trendy aranżacyjne. Na prowadzenie wysuwają się bowiem inne kwestie – funkcjonalność i bezpieczeństwo. Czego nie może zabraknąć w nowoczesnej łazience, by była zarówno komfortowa w użytkowania, estetyczna, jak i bezpieczna?

Ogrzewanie dopasowane do potrzeb

Niezbędne jest właściwie dobrane ogrzewanie, bo w łazience wymagane jest zapewnienie wyższej temperatury niż w pozostałych pomieszczeniach. To ważne, aby wychodząc po kąpieli z wanny lub spod prysznica, nie przeziębić się. Ciepła łazienka przyda się również w sezonie wiosenno-letnim. Nie brakuje w nim bowiem chłodniejszych i deszczowych dni, które sprzyjają długiemu schnięciu mokrych ręczników. Gdy zagnieżdża się w nich wilgoć, w pomieszczeniu zaczyna nieprzyjemnie pachnieć, zaś ręczniki stają się pożywką dla chorobotwórczych drobnoustrojów.

Zimna i wilgotna łazienka staje się także podatna na rozwój grzybów i pleśni, które po jakimś czasie pojawiają się na ścianach. Cierpi zatem zarówno domownik, jak i konstrukcja mieszkania lub domu, a pozbycie się takich nieproszonych gości jest niezwykle trudne i czasochłonne.

Z nowoczesnych urządzeń grzewczych warto zatem przyjrzeć się kilku propozycjom. Wśród nich znajdziemy klasyczne grzejniki drabinkowe oraz promienniki podczerwieni. Te pierwsze sprawdzają się w łazienkach, niezależnie od ich metrażu. Są estetyczne i dodatkowo mogą spełniać rolę podręcznej suszarki na ręczniki lub drobne elementy garderoby.

Z kolei promienniki podczerwieni są oszczędne, długo utrzymują pożądany poziom temperatury, a dodatkowo można je umieścić w szafce, tuż za lustrem. W luksusowych pokojach kąpielowych znajdą swoje miejsce promienniki podczerwieni skryte za wybraną grafiką. Efekt? Ciepło, praktycznie i unikatowo pod względem estetyki wnętrza.

Gniazda bryzgoszczelne dla bezpieczeństwa

Łazienka, tuż obok kuchni, to pomieszczenie narażone na wysoki poziom wilgotności i zachlapań wodą. W pomieszczeniu tym muszą się znaleźć gniazda elektryczne, aby móc podłączyć pralkę, grzejnik, suszarkę, lokówkę, golarkę lub inne podręczne urządzenia do pielęgnacji i higieny, które do pracy wymagają energii elektrycznej.

Prąd i woda to zaś połączenie niebezpieczne dla zdrowia i życia ludzkiego. Rośnie ryzyko porażenia prądem, zwarcia w instalacji elektrycznej, które kończy się uszkodzeniem użytkowanych urządzeń, w najgorszych zaś przypadkach – pożarem.

To dlatego w łazience powinno się wybierać gniazda bryzgoszczelne. Tego typu produkty posiada w swojej ofercie sklep Gajwer.pl. Sposób ich instalacji i użytkowania nie różni się od klasycznych gniazd. Bryzgoszczelne odpowiedniki posiadają jednak klapki chroniące. Taka klapka zapobiega i chroni przed dostępem wilgoci, pary wodnej oraz przed zachlapaniem czy zalaniem wodą. Zabezpiecza również przed drobnych rozmiarów zabrudzeniami, które mogą wpływać na obniżenie komfortu użytkowania gniazd elektrycznych.

W nowoczesnej łazience nie może zabraknąć powyższych produktów. Dzięki nim będzie ona estetyczna, funkcjonalna i bezpieczna.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge