Wyposażenie

Nowoczesne urządzenia do domu, w które warto zainwestować

Nowoczesny dom kojarzy się z obiektami inteligentnymi. Tymi, w których widać największy wkład pracy i finansów. Nie oznacza to jednak, że w innych domach nie można sobie pozwolić na odrobinę luksusu i wygody. Przedstawiamy nowoczesne urządzenia do domu, w które warto zainwestować. Również propozycje spośród akcesoriów, ale wpływających na zupełnie inny komfort korzystania z domowych przestrzeni.

Nowoczesne urządzenia do domu – akcesoria

Przyjrzyjmy się akcesoriom. Jednak nie tym, których zadaniem jest głównie dekorowanie i uwydatnianie aranżacji, ale znacznie bardziej praktycznym. Mowa o włącznikach m.in. lamp. Te klasyczne są proste i… nijakie. Brzydkie, szybko się brudzą, a o wygodzie korzystania z nich praktycznie nie ma mowy. Bez włączników świateł nie uda się jednak właściwie użytkować instalacji elektrycznej. Co zatem wybrać?

Nowoczesne urządzenia do domu, które spełniają oczekiwania domowników, to panele dotykowe zamiast tradycyjnych włączników. Panele te mają postać szklanych tafli, które w niewielkim stopniu odstają od ściany. Jednak nie to jest ich największym atutem. Szklane panele pozwalają na sterowanie za pomocą pilota lub aplikacji w urządzeniu mobilnym, np. światłem. Bez podnoszenia się z kanapy lub odchodzenia od stołu!

W panelu takim może się znajdować włącznik nie tylko wybranej lampy, ale i innych systemów sterowanych elektrycznie, np. żaluzji zewnętrznych i klimatyzacji. Wyobraźmy sobie jeden pilot, zamiast mnóstwa zbędnych włączników. No i nie sposób przeoczyć estetyki szklanych paneli, które są eleganckie, łatwe do utrzymania w czystości i bez problemu wpisują się w dowolną aranżację.

Ogrzewanie – nowoczesne, ciekawe i energooszczędne propozycje

Comiesięczne rachunki spędzają sen z powiek wielu domownikom. Za to coroczne wzrosty opłat za media domowe potrafią przerazić. W szczególności, gdy przychodzi rozliczenie za ogrzewanie w sezonie zimowym. To jedne z największych kosztów, ale z ciepła nie można przecież zrezygnować. Jest na to sposób – nowoczesne urządzenia do domu, które zastąpią stare grzejniki.

Do wyboru są promienniki podczerwieni, które zapewniają równomierne ciepło w całym pomieszczeniu. Energooszczędne, bo pobierają prąd tylko do momentu uzyskania temperatury na zadanym poziomie, a ciepło jest następnie rozprowadzane dzięki promieniowaniu. Wyróżniają się przy tym niezwykłą estetyką i mogą zagwarantować ciepło uzyskiwane w sposób najbezpieczniejszy dla domowników.

Alternatywą są grzejniki elektryczne hybrydowe. To nowoczesne urządzenia do domu, które łączą zalety promienników i ogrzewania konwekcyjnego. Wewnątrz znajdują się bowiem dwa elementy grzewcze. Jeden z nich odpowiada za ogrzanie pomieszczeń, drugi zaś za wydzielanie ciepła, ale już bez korzystania z elektryczności. Prąd potrzebny staje się tylko w momencie konieczności dogrzania, podniesienia temperatury lub wykrycia jej wahań.

Nasze domy mogą być zdecydowanie bardziej funkcjonalne i komfortowe w użytkowaniu. Nowoczesne urządzenia do domu to ponadto sposób na niemałe oszczędności.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge