Inne

Oświetlenie dekoracyjne – lampy, które łączą funkcjonalność i estetykę

Oświetlenie dekoracyjne to świetny sposób na połączenie funkcjonalności z estetyką. Dostępne modele lamp są w stanie wyeksponować najciekawsze elementy aranżacyjne lub same w sobie być ciekawą ozdobą wnętrza. Nie brakuje im przy tym praktyczności, która jest niezbędna w domowych wnętrzach.

Które lampy dekoracyjne i jak dobierać do poszczególnych wystrojów wnętrz? Podpowiadamy rozwiązania, które są nie tylko estetyczne.

Oświetlenie dekoracyjne – lampy z papieru

Lampy papierowe w dużej mierze wykorzystuje się jako oświetlenie tymczasowe. Nie są bowiem drogie ani skomplikowane w montażu, dlatego podczas remontów bądź budowania obiektów mieszkalnych, doskonale spełniają swoje funkcje. Coraz częściej jednak użytkownicy przekonują się, że tymczasowe lampy papierowe mogą stanowić wyjątkowe oświetlenie dekoracyjne.

Obecnie panuje moda na stosowanie naturalnych surowców, a papier wpisuje się w ten trend. Ponadto wśród popularnych wystrojów wnętrz pojawiła się propozycja aranżacji w stylu japandi. To połączenie orientalnych klimatów, głównie elementów charakterystycznych dla kultury japońskiej, wraz z minimalizmem, prostotą i wykorzystaniem materiałów, które są przyjazne dla środowiska.

Lampy papierowe dostępne w różnych kształtach i rozmiarach. Mogą być zdobione bądź nie, kolorowe lub jednolite, subtelne i delikatne. To zaś sprawia, że nawet te o sporych metrażach, są w stanie stworzyć przytulną atmosferę w małych wnętrzach. Ich lekkość sprawia bowiem, że przestrzenie nie sprawiają wrażenia mniejszych i klaustrofobicznych, co niestety łatwo osiągnąć stosując zbyt duże lampy z klasycznych materiałów, w niewielkich wnętrzach.

Lampy w stylu glamour

Szkło to materiał, który drewnianym i metalowym produktom nadaje wizualnej lekkości. Chętnie wykorzystuje się go także w oświetleniu. Szklane i kryształowe elementy sprawiają, że przed nami pojawia się oświetlenie dekoracyjne, które idealnie pasuje do wystrojów glamour.

Żyrandole opatrzone kryształkami, mieniące się szkło przypominające błysk cyrkonii, które widnieje w nowoczesnych plafonach, lub szklane oprawy dużych rozmiarów, oferujące równomiernie rozproszone światło. To propozycje bardzo wyraziste, wymagające przemyślenia aranżacji danego pomieszczenia, lecz z pewnością będące unikalną dekoracją świetlną.

Lampy w stylu industrialnym

Oświetlenie industrialne, spotykane głównie w nowoczesnych loftach, wciąż fascynuje. Jest ono w dużej mierze praktyczne, bo oferuje dużo minimalistycznych form, ale za to bardzo dopracowanych. Jasne światło, sporych rozmiarów żarówki, szerokie klosze. To charakteryzuje lampy, które poza loftami chętnie widujemy nawet w klasycznych i rustykalnych aranżacjach. Tego typu oświetlenie dekoracyjne stanowi uniwersalną propozycję, na którą zdecydowanie warto postawić.

Jeśli zależy nam w takim samym stopniu na funkcjonalności, co na estetyce, jeśli liczymy na unikalną aranżację, ale bez zagracania pomieszczeń mnóstwem niepraktycznych ozdób, postawmy na oświetlenie dekoracyjne.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge