Wystrój wnętrz

Styl boho we wnętrzach, czyli jak urządzić modną sypialnię?

Niektóre style wnętrzarskie idealnie nadają się do budowania pomieszczeń służących do rekreacji i wypoczynku, gwarantując komfort oraz tworząc przytulny nastrój. Takie właśnie są popularne aranżacje boho.

Styl boho we wnętrzach zjednał sobie wielu zwolenników lekkością, funkcjonalnością i stawianiem na potrzeby użytkowników. Jak go najlepiej wykorzystać? Do jakich wnętrza pasuje? Kilka praktycznych wskazówek przedstawimy w dalszej części artykułu.

Czym jest boho?

Choć jego nazwa wywodzi się wprost od cyganerii artystycznej, to jednak styl nie ma w sobie zbyt wiele z ubóstwa, które panowało wśród malarzy i rzeźbiarzy, działających w Paryżu na początku XX wieku. Za to z bohemą wiąże go niewątpliwie swoboda w łączeniu rozmaitych elementów, często pozornie do siebie nie pasujących.

Podstawowa zasada głosi, że styl boho we wnętrzach mieszkalnych, a zwłaszcza w sypialni, ma tworzyć przestrzeń do wypoczynku, przyjemnej regeneracji i relaksu. Do tego celu stosuje się wygodne meble oraz piękne dodatki.

Styl boho we wnętrzach domowych – wyposażenie a sypialnia boho

W sypialni boho powinny znaleźć się komfortowe i praktyczne elementy wyposażenia. Stawia się na funkcjonalne i proste meble. W centrum znajduje się oczywiście wygodne łóżko, najlepiej z drewnianą ramą.

Oprócz niego, nie da się obyć bez szaf, szafek i komody, w których zmieszczą się wszystkie potrzebne przedmioty. Zazwyczaj są to również meble wykonane z drewna. Mogą być nowe i minimalistyczne, choć ciekawe efekty uzyskuje się dzięki wprowadzeniu choć jednego elementu wyposażenia w stylu vintage.

Poszczególne meble powinny być wykonane z podobnych materiałów i utrzymane w zbliżonej kolorystyce. Nie muszą jednak tworzyć całkiem spójnego zestawu. Pewna dowolność i swoboda są nawet bardzo dobrze widziane w pomieszczeniach boho.

Klucz do aranżacji tkwi w dodatkach – boho dekoracje do sypialni

Boho to jednak nie tylko funkcjonalne wyposażenie do sypialni. W takim pomieszczeniu trzeba również znaleźć miejsce na rozmaite dodatki boho, które budują klimat miejsca oraz sprawiają, że staje się ono przyjazne użytkownikom, przytulne i indywidualne.

Podstawą są tekstylia. Na łóżku układa się zatem poduszki w poszewkach, haftowanych w motywy etno. Na podłodze pojawiają się stare dywany, również w stylu folk. Okna natomiast dekoruje się grubymi, mięsistymi firanami i zasłonami.

W sypialni boho pojawiają się piękne wiklinowe kosze i okazałe skrzynie do zapakowania wszelkich przydatnych przedmiotów. W pomieszczeniu trzeba także znaleźć miejsce dla kwiatów. Ustawia się je w wielobarwnych donicach, utrzymanych w stylu retro.

Jakie dekoracje ścienne mogą trafić do sypialni boho? Można wieszać zdjęcia i rozmaite pamiątkowe obrazki w zróżnicowanych ramkach. Taką aranżację warto uzupełnić o oryginalne, ozdobne makatki lub makramy.

Styl boho we wnętrzach – przestrzeń do wypoczynku

Sypialnia boho to na pierwszy rzut oka przestrzeń, którą wypełnia artystyczny nieład. W dużej mierze jest to jednak aranżacja, budująca przyjazny i przytulny nastrój. W takim wnętrzu aż chce się przebywać i odpoczywać.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge