Wokół domu

Udogodnienia w domu i wokół niego, w które warto zainwestować

Udogodnienia w domu, ale i te zastosowane wokół niego, nie muszą dużo kosztować, by podnieść komfort użytkowania całej przestrzeni. Niekiedy to kwestia większej wygody, a nierzadko również bezpieczeństwa domowników. Co oferuje nam rynek i w które propozycje warto zainwestować?

Udogodnienia w domu, które przydają się w łazience

Łazienka to pomieszczenie, w którym spędzamy bardzo dużo czasu. Wykonujemy czynności pielęgnacyjne i upiększające, znajdujemy czas na relaks oraz sprzątanie. Panują tu trudne warunki, bo jest znacznie większa wilgotność i duże ryzyko zachlapań wodą.

Jakie udogodnienia w domu, w łazience, będą przydatne? Przede wszystkim gniazdka bryzgoszczelne. Są to klasyczne gniazdka, które dodatkowo wyposażono w specjalną klapkę zabezpieczającą. Dzięki temu zostaje zminimalizowane ryzyko zachlapania wodą, a także dostania się drobnych cząsteczek zanieczyszczeń do gniazdka. Łazienka staje się nie tylko bardziej komfortowa w użytkowaniu, ale i bezpieczniejsza.

Jeśli mówimy o domowych udogodnieniach dla łazienki, przemyślmy instalację nowoczesnych grzejników elektrycznych. Dzięki nim uda się utrzymać temperaturę na pożądanym poziomie, ale podczas nieobecności domownika w łazience, temperatura zostanie obniżona. Tym samym ogrzewanie będzie oszczędniejsze. Jeśli do tego dołożymy programatory, korzystanie z łazienki stanie się w pełni komfortowe.

Zdalne sterowanie

Zdalne sterowanie lampami, klimatyzacją i roletami zewnętrznymi? Dziś jest to możliwe, a przede wszystkim niezwykle wygodne. Pozwalają na to szklane panele zastępujące klasyczne włączniki. Nie dość, że są o wiele bardziej estetyczne, to i oferują funkcjonalność, której próżno szukać pośród innych akcesoriów z instalacji elektrycznej.

Szklane panele montuje się w miejsce klasycznych włączników. Sterowanie odbywa się za pomocą dołączonego do zestawu pilota lub aplikacji zainstalowanej w urządzeniu mobilnym. Co ważne, taki włącznik może obsługiwać nie tylko oświetlenie, ale i wspomnianą klimatyzację czy też rolety zewnętrzne. Już nie trzeba wstawać z kanapy, by zadecydować o sposobie oświetlenia wnętrza, obniżeniu bądź podwyższeniu temperatury w pomieszczeniu lub przysłonięciu rolet.

Udogodnienia na terenie posesji

Czujniki różnego rodzaju. Te niewielkich rozmiarów urządzenia są w stanie w dużym stopniu podnieść bezpieczeństwo poruszania się po posesji. Poza tym chronią przed potencjalnymi intruzami. Można bowiem zamontować lampy zewnętrzne z czujnikami ruchu, które będą się włączały, gdy w ich zasięgu znajdzie się jakaś osoba. Dla złodziei to duże utrudnienie, dlatego niechętnie oglądają się na takie domy. Domownicy zaś mogą się poruszać komfortowo po całej posesji, nawet mając zajęte ręce.

Stawiając na proste w zastosowaniu i bardzo praktyczne udogodnienia w domu i wokół niego, można zyskać na komforcie i dodatkowej ochronie domu oraz całego terenu. Przedstawione propozycje są niedrogie, za to stają się inwestycją w funkcjonalny dom.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge